کنسرت بزرگداشت رودکی / علیرضا قربانی

دسته بندی: کنسرت ایرانی
782 نمایش

images

کنسرت بزرگداشت رودکی / علیرضا قربانی

کنسرت گروه «هزار آینه» که به مناسبت بزرگداشت یک‌هزار ویکصد و پنجاهمین سال‌گرد «رودکی»؛ پدر شعر فارسی در آذر‌ماه سال گذشته در تالار وحدت برگزار شد،‌ به صورت لوح فشرده تصویری منتشر شد

در این کنسرت علیرضا قربانی با صدای خود قطعه‌های برگرفته از اشعار رودکی را که ساخته سعید خاورنژاد؛ سرپرست گروه بود، در دو بخش در دستگاه سه‌گاه و همایون می‌خواند.

بخش نخست این آلبوم در دستگاه سه‌گاه با پیش درآمد «سوار» آغاز می‌شود و با ساز و آواز، تصنیف «دریغ»، قطعه ضربی «آشیان»، چهار مضراب «سکوت»، تکنوازی نی و تصنیف «جهان فسوس» پایان می‌یابد.

در بخش دوم نیز که در دستگاه همایون اجرا خواهد شد، تصنیف «کاروان» (در ستایش شهید بلخی)، ساز و آواز، تصنیف «دریغ»، قطعه ضربی «چکاوک» و چهار مضراب «بیداد» از ساخته‌های کوهیار بابائیان، تصنیف «حال سائل»، قطعه «یاد» ، آواز شوشتری و تصنیف «راز» اجرا خواهد شد.

در این آلبوم، حمیدرضا زبردست (نی)، حمید قنبری (تنبک)، بهنام معیریان (عود)، علی‌اکبر داداش‌زاده (رباب)، پیمان عاشقان و کوهیار بابائیان (تار)، سهیل سان‌احمدی (بم تار)،‌ محمداصغری (سنتور)، آرمین خاورنژاد (دمام)، سهیل مخبری و سعید خاورنژاد (کمانچه) می‌نوازند.


شاپ فيلم 20