مجموعه فیلم پلیس آهنین

دسته بندی: فیلم های خارجی
1,273 نمایش

230px-RoboCop_film

مجموعه فیلم پلیس آهنین ۱-۲-۳ دریک DVD

پلیس آهنی یا روبوکاپ (به انگلیسی: RoboCop)، فیلمی علمی تخیلی ساخته شده به سال ۱۹۸۷. کارگردانی این اثر را پل ورهوفن فیلم‌ساز هلندی‌الاصل برعهده داشت.

این اثر یکی از بهترین اثار علمی-تخیلی دهه ۸۰ است داستان در یک فضای متروپلیس وار می‌گذرد ورهوفن موفق شده‌است که به خوبی جو خشن و سودجویانه اینده نزدیک و ازدست رفتن عواطف انسانی را نشان بدهد طنز تلخ فیلم به همراه بازی بی نقص بازیگران آن و موسیقی روح انگیز باسیل پولدوریس جذابیت خاصی به این اثر بخشیده‌است.

پلیس آهنی ۲ (به انگلیسی: RoboCop 2) فیلمی است علمی تخیلی به کارگردانی اروین کرشنر. فیلم که ساخته شده به سال ۱۹۹۰ است؛ دنباله‌ای است بر داستان پلیس آهنی در مورد جرم و جنایت در پادآرمان‌شهر دیترویت. بخش‌هایی از فیلم‌نامه در ابتدا توسط فرانک میلر نوشته شده بود که در حین ساخت به علت اینکه تشخیص داده شد که “قابل فیلم شدن نیست” کاملاً کنار گذاشته شد. گفته می‌شود این امر باعث قطع امید کامل میلر از هالیوود گشت. بعدها میلر مجموعه کمیکی بر اساس قسمت‌های حذف شده از این سناریو عرضه کرد. این نسخه از فیلم نتوانست موفقیت تجاری و هنری قسمت اول را تکرار کند.

پلیس‌آهنی ۳ (به انگلیسی: RoboCop 3) فیلمی است اکشن و علمی تخیلی به کارگردانی فرد دکر. فیلم که ساخته شده به سال ۱۹۹۳ آمریکا است، دنباله‌ای است بر داستان فیلم‌های پلیس آهنی و پلیس آهنی ۲. پلیس آهنی ۳، سوگند پلیس‌آهنی برای انتقام همکار خود آن لوئیس و تلاش او برای نجات دیترویت از هرج‌ومرج حاکم بر آن را دنبال می‌کند.


شاپ فيلم 20