مجموعه فیلم های رمبو۱-۲-۳-۴

دسته بندی: فیلم های خارجی
2,058 نمایش

Rambo_first_blood_part_ii

مجموعه فیلم های رمبو

مجموعه فیلم های رمبو ۱-۲-۳-۴ با دوبله فارسی در ۱DVD

اولین خون (به انگلیسی: First Blood) اولین فیلم از سری فیلمهای رمبو می باشد که در سال ۱۹۸۲ به کارگردانی تد کاچف و بازی گری سیلوستر استالونه بروی پرده سینماها رفت. قهرمان اصلی داستان جان رمبو سرباز کهنه کاری است که به تازگی از جنگ ویتنام برگشته و طی یک سری اتفاق در جریان فیلم قرار می گیرد.

رمبو: اولین خون قسمت دوم ( به انگلیسی Rambo: First Blood Part ۲ ) که بیشتر به عنوان رامبو ۲ نیز شناخته می‌شود، فیلمی اکشن محصول سال ۱۹۸۵ با بازی سیلوستر استالونه است که در گیشه بیش از سیصد میلیون و چهارصد هزار دلار فروش کرد . فیلمنامه این اثر کار مشترک سیلوستر استالونه و جیمز کامرون است .

رمبو ۳ (به انگلیسی: Rambo III) عنوان فیلمی آمریکایی در ژانر اکشن به کارگردانی پیتر مک‌دونالد و با بازی سیلوستر استالونه است که در سال ۱۹۸۸ اکران عمومی شد.

این فیلم در ادامه فیلم‌های اولین خون (۱۹۸۲) و رمبو: اولین خون قسمت دوم (۱۹۸۵) ساخته شد. بیست سال بعد دنباله این فیلم تحت عنوان جان رمبو به کارگردانی سلوستر استالونه بر پرده سینماهای جهان رفت. این فیلم با ۱۲۳ مورد مرگ و ۲۵۴ مورد انواع صحنه‌های خشونت‌بار در ۱۰۹ دقیقه، تا قبل از سال ۲۰۰۰ پرخشونت‌ترین فیلم سینمایی به شمار می‌آمد.

جان رمبو (به انگلیسی John Rambo) که تحت عنوان رمبو و یا رمبو ۴ نیز شناخته می‌شود، عنوان فیلمی امریکایی در ژانر اکشن به نویسندگی و کارگردانی سیلوستر استالونه است که در سال ۲۰۰۸ اکران شد. این فیلم چهارمین قسمت از سری فیلمهای رمبو به حساب می‌آید.


شاپ فيلم 20