مجموعه آلبوم های مجید درخشانی

938 نمایش

65db59b6d72284c7dfa174efefeeadf3

مجموعه آلبوم های مجید درخشانی

مجید درخشانی، (زادهٔ ۱۳۳۵ سنگسر) نوازندهٔ سرشناس تار و آهنگ‌ساز است.

درخشانی از شاگردان محمدرضا لطفی و اعضای اولیهٔ گروه شیدا بوده‌است. او آلبوم «بچه‌ها بهار» را با حسین علیزاده و آلبوم «قاصدک» را با صدای اخوان ثالث در دهه ۱۳۶۰ منتشر کرد. اما از سال ۱۳۶۳ به آلمان مهاجرت کرد و در شهر کلن ساکن شد. در این مدت به آموزش موسیقی و اجرای موسیقی ایرانی مشغول بود. همچنین در سال ۱۳۷۵، محمد رضا شجریان را به عنوان آهنگساز و نوازندهٔ تار در آلبوم در خیال همراهی کرد.

وی در سال ۱۳۸۴، پس از ۲۱ سال، به ایران بازگشت و گروه خورشید را بنیان گذاشت و به همراه این گروه ۱۵ کنسرت در تهران و شهرستان‌ها و چین و فرانسه انجام داد. همچنین آلبوم‌هایی چون «من طربم» و «بیدار دلان» و «فصل باران» و «ترنجستان» و «از بودن و سرودن» و «آسمانه» را منتشر کرد.

وی در تابستان ۱۳۸۶، به همراه گروه خود و دو گروه از تاجیکستان و افغانستان، به مناسبت هشتصدمین سالگرد تولد مولانا، کنسرت‌هایی در یونسکو در پاریس اجرا کرد.مجید درخشانی از سال ۱۳۸۵، محمدرضا شجریان و گروه آوا را در کنسرت‌های اروپا، آمریکا و ایران همراهی کرد. در این دوران دو اثر به نام‌های غوغای عشق‌بازان و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه آوا اجرا و به بازار عرضه شدند.

لیست آلبوم های موجود

آسمانه

بچه ها بهار

بیدار دلان

چاووشی

دیدار

قاصدک

جوهر عشق

لحظه ناب

من طربم

نسیم صبحدم

نی ریز

پشت پرچین سخن

صبح امید

ترنجستان

درخیال

غوغای عشق بازان

رندان مست

مرغ خوشخوان

دریا دل

نا

بودن و سرودن

آدم و سنگ


شاپ فيلم 20