مجموعه آلبوم های علی رستمیان

896 نمایش

mlh35f

مجموعه آلبوم های علی رستمیان

علی رستمیان (متولد ۱۳۲۸، اصفهان)، خواننده در سبک سنتی ایرانی است.

علی رستمیان در سال ۱۳۲۸ خورشیدی در شهر اصفهان به دنیا آمد. او آموزش آواز را نزد جلال‌الدین تاج اصفهانی آغاز کرد. وی بعدتر ردیف‌های موسیقی ایرانی را نزد محمود کریمی آموخت و از آموزش‌های محمدرضا شجریان، حسن کسائی، حسین علیزاده و هوشنگ ابتهاج نیز استفاده کرد.

پس از آشنایی استاد فرامرز پایور با علی رستمیان در سال ۱۳۶۳، همکاری علی رستمیان با گروه اساتید موسیقی ایران آغاز شد که حاصل این همکاری، آلبوم‌های چهارباغ، مویه، حکایت دل و ارغوان بود. آلبوم ارغوان، آخرین اثر استاد پایور بود که در زمستان ۱۳۷۶ منتشر شد.

آثار بعدی رستمیان، آلبوم‌های بامدادان، خزان عشق، دل من، واله و شیدا، شب مهتاب، یوسف کنعان، جام عشق، بوی پرچین، کُنج صبوری (با آهنگ‌سازی استاد پرویز مشکاتیان)، از بودن و سرودن، مجموعهٔ دفتر تار و آواز ۱ و ۲ (همراه با تار استاد جلیل شهناز) و سیه‌چشم هستند. آخرین اثر رستمیان نغمه نوروزی می‌باشد که در سال ۱۳۹۲ منتشر شده است. در این اثر استاد جلیل شهناز نیز حضور دارند. این آلبوم توسط گروه موسیقی قمر به سرپرستی نوید دهقان و به یاد روح اله خالقی اجرا شده است و روح اله خالقی و اکبر محسنی آهنگ سازان این اثر می‌باشند.

علی رستمیان، هم اکنون در آموزشگاه موسیقی چهارباغ به تدریس آواز می‌پردازد.

لیست آلبومهای موجود

چهار باغ

مویه و سه گاه

بامدادان

یوسف کنعان

واله و شیدا

خزان عشق

حکایت دل

نوبهار

دل من

ارغوان

جام عشق

آوای دوست

بوی پرچین

کنج صبوری

کوی جانان

شب مهتاب

از بودن و سرودن

مجموعه دفتر تار و آواز

سیه چشم

نغمه نوروزی

فریاد آسمان


شاپ فيلم 20