کنسرت جدال عقل و عشق همای به همراه گروه مستان در تالار وحدت

دسته بندی: کنسرت ایرانی
859 نمایش

Mastan&Homay-jedal-Aghl&esh

کنسرت جدال عقل و عشق همای به همراه گروه مستان در تالار وحدت

گروه موسیقی مستان در تالار وحدت به اجرای موسیقی پرداخت که با استقبال بی نظیر مشتاقان و علاقه مندان مواجه گردید.

عنوانی که گروه موسیقی برای این اجرا برگزیده بودند، عنوان با مسما و خاصی بود که هر عاشق دلسوخته موسیقی را بی اختیار به سمت و سوی این هنر متعالی سوق می داد و لحظاتی در اندیشه معنوی مستغرق می گشت.
جدال عقل و عشق، عنوان چنین اجرای ارزنده ای بود که گروه مستان آن را به استاد دکتر علیقلی محمودی بختیاری تقدیم نموده و با کلام وزین و با صلابتی از استاد بهمن کاظمی، بروشور کار را مزین کرده بود؛ (آنجا که مردمان، درد و رنجشان هر روزی است، دیگر موسیقی یک هنر نیست، یک مامن، یک پناهگاه است.)

بخش اول اجرا اختصاص به بیات اصفهان داشت که مطلع آغازین و دومین با عنوانهای خانه به دوش و مه پاره بود که با اشعاری از “همای” و آهنگ و تنظیم وی به اجرا درآمد و مورد توجه مشتاقان حاضر در تالار وحدت قرار گرفت.
سپس تکنوازی تار و آواز همراه با شعری از الهام سامی به اجرا درآمد که تکنوازی تار رهام سبحانی، حیرت همگان را برانگیخت. این نوازنده جوان چنان هوشمندانه و عاشقانه تار می نواخت که روح عاشقان را به سوی مصدریت الهی سوق می داد. در ادامه، “بیا ساقی” و تکنوازی کمانچه و برای روز مرگ نیز همراه با شعر و آهنگ “همای” مورد توجه واقع شده و “بزن ای دل” و همنوازی سازهای کوبه ای، با شعر استاد “محمود طیاری” و آهنگ “همای” جلوه عرفانی کار را صدچندان نمود.

بخش دوم در دستگاه شور و نوا به اجرا درآمد و “سلانه” بر اساس اجرای آفتاب استاد “حسین علیزاده” و بر مبنای شعر و آهنگ “امید داورزنی” که از نوازندگان ماهر و زبردست سنتور است، با تشویق بی سابقه عاشقان دلسوخته مواجه گردید.
پروانه نیز بر مبنای شعری از “هما میر افشار” و آهنگ و تنظیم “امید داورزنی” همراه با مناجات که توامان همنوازی کوزه و سنتور بود، مورد توجه بیش از حد مخاطبان قرار گرفت. آنگاه اپرای جدال عقل و عشق در مقابل دیدگان حیرت زده عاشقان موسیقی، نواخته شد و در پایان نیز اشعاری از “همای” و آهنگ و تنظیم وی به زبان گیلکی، شادی و نشاط مضاعفی را در میان تماشاگران برانگیخت.


شاپ فيلم 20

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.